Forum OGame Turkey

Orjinalini görmek için tıklayınız: OGame Turkey Forum Kuralları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
OGame Turkey Forum Kuralları

OGame bir savaş oyunudur ve rekabete dayalıdır. Bu forum; OGame Turkey oyununun resmi forumu olup, amacı OGame Turkey kullanıcıları arasında ki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır. Forum kuralları dahilinde tartışmalara izin verilir.OGame Turkey Forumunun resmi dili Türkçe'dir. Farklı bir dil kullanılırken yapılan kural ihlallerinde de OGame Turkey Forum Kuralları geçerlidir.OGame Turkey takımında görevli olanlar dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla foruma kayıt olan herkes kullanıcı olarak tanımlanır. Foruma üye olan bütün kullanıcılar forum kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. 3 aydan daha uzun bir süredir foruma girmeyen kullanıcıların hesapları silinebilir. Forum kurallarını ihlal eden kullanıcılar, ilgili kural gereği uyarı alabilir veya forum hesapları kapatılabilir.

Ayrıca foruma kayıt olan her yeni kullanıcı, kayıt tarihinden itibaren Yardım ve Sorular bölümü hariç, forum genelinde 5 gün süre ile yazım kısıtlamasına maruz kalır.Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir. Yöneticiler haber vermeden kuralları değiştirme hakkına sahiptir. Kurallar ile ilgili yapılan değişiklikler Forum Duyuruları bölümünden kullanıcılara duyurulur.Destek sisteminde veya forumda yazılan yazılar - paylaşılan görseller (resimler ve videolar) ve linkler, kullanılan imzalar ile avatarların sorumluluğu ilgili kullanıcının sorumluluğundadır. OGame Turkey yöneticileri başkalarının yazdığı yazılardan veya paylaşımlarından dolayı sorumlu tutulamazlar.Kişilerin oyun, forum ve destek sistemi hesapları bir bütün olarak değerlendirilir. Oyun, forum veya destek sisteminde yapılan kural ihlali nedeni ile tüm hesaplar kapatılabilir.Madde 1

Forum içerisinde  OGame Turkey’e ait olmayan platformlara yönlendirmeler yapılamaz. Görüntüler - yazılar veya linkler paylaşılamaz.1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 2

OGame Turkey takımında görevli olan aktif veya emekli yöneticiler, yönetici ve kullanıcı hesaplarını aynı anda kullanabilir. Yönetici olmayan kullanıcılar ise sadece bir forum hesabı kullanabilir. Birden fazla kullanıcı hesabı olan kişiler çoklu (multi) hesap kapsamına girer. Aynı IP adresi üzerinden bağlanan farklı kullanıcılar, Destek Sistemi üzerinden ayrı ayrı ticket atarak "Ortak İp Paylaşımı" için izin almalıdır.
a. Birden fazla forum hesabı kullanmak yasaktır.

İhlalinde eski tarihli forum hesabı 4 gün kapatılır ve sonradan açılan forum hesapları da süresiz kapatılır.b. Forum hesapları sadece bir kişiye ait olabilir. Aynı hesabın birden fazla kişi tarafından kullanılması yasaktır. Forum hesaplarının kapatılan başka bir hesap sahibine geçici olarak (1 seferlik olsa bile) kullandırılması söz konusu değildir. Alıntılama-kopyalama veya “Der ki; - Hesabım kapalı olduğu için;” gibi paylaşımlar kural ihlalidir. Yapılan kural ihlallerinin sorumluluğu hesabın asıl sahibine aittir. Kullanıcının olası ihlaller neticesinde forum ve oyun hesaplarına yapılacak müdahalelere itiraz hakkı yoktur.1. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
2. ihlal: 2 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 4 gün forum hesabı kapatılır.

Forumda oluşturulan konular;* Konular, ilgili bölümün içeriğine uygun olmalıdır.

* Aynı durum hakkında birden fazla bölüme konu açılamaz.

* Kilitlenen bir konu , ilgili yöneticinin izni olmadan aynı bölüme veya farklı bir bölüme açılamaz.

Bu kurallara uygun olmayan konular, yöneticiler tarafından kapatılabilir veya kaldırılabilir.1. ihlal: Uyarı verilir.

2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 3

Forumda yazılan mesajlar;* Mesajlar, ilgili konunun içeriğine uygun olmalıdır.

* Aynı veya benzer mesajın, aynı konuya ya da birden fazla konuya yazılması yasaktır.

* Aynı mesajı arka arkaya yazmak, "+1, +999, yyb, tbr" gibi yazılar yazmak veya sadece ifadeler kullanmak SPAM olarak değerlendirilebilir. Spam kullanımı yasaktır.

* 1 aydan fazla süredir mesaj atılmayan konuları üst sıralara taşımak amaçlı mesaj atmak yasaktır.

Bu kurallara uygun olmayan mesajlar yöneticiler tarafından kaldırılabilir veya başlık kapatılabilir.1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 4

Forumda "Etiketle" - "@" ve "Beğen" - "Beğenme" özelliğinin kullanıcıları veya yöneticileri rahatsız edecek şekilde kullanılması yasaktır..1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 5

* Forumda oyun hesaplarının alışı-satışı, çoklu hesap kullanımı (multi) ve devir-takas ile ilgili imalar veya ithamlar yasaktır.

* Tolere edilmeyen Script, Eklenti ve Programlara yönelik paylaşımlar yasaktır.


1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 6

Forumda, dini, siyasi veya spor içerikli tartışmalar yapılamaz. Tartışma ortamına zemin hazırlayacak yazılar veya görsellerde bu kurala dahildir. Bu kural imza ve avatar içeriğinde de geçerlidir.

Spor içerikli paylaşımlar sadece Spor Bölümünde yapılabilir, genel forum kuralları ve bölümün altında yer alan bölüm kuralları geçerlidir.1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 2 gün forum hesabı kapatılır.Madde 7

Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar veya görseller forumda paylaşılmamalıdır.a. Kişinin ailevi hayatını veya özel yaşantısını deşifre edecek, kişilik haklarını zedeleyecek tarzda olan yazılı veya görsel paylaşımların forumda paylaşılması yasaktır.
Gerçek veya değil, diğer platformlarda ki (WhatsApp - Discord - Facebook vb.) konuşma kayıtlarının yazılı veya görsel olarak paylaşılması da kişilik haklarını zedeleyeceğinden bu kural kapsamında değerlendirilebilir.

İhlalinde 4 gün forum hesabı kapatılır.b. Oyun veya forum özel mesajları konuda adı geçen isimlerin onayı yoksa paylaşılamaz.

1. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
2. ihlal: 2 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 4 gün forum hesabı kapatılır.c. Ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.

1. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
2. ihlal: 2 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 4 gün forum hesabı kapatılır.Madde 8

OGame Turkey Evrenleri, Forum Fosilleri, Forum Çömleri, Görsel Tasarım, Geyik Sofrası, Forum Oyunları, Eğlence ve Spor isimli bölümlerde ilgili bölümün altında yer alan bölüm kuralları geçerlidir.


Forumda sadece Savaş, Eğlence, Spor, Forum Çömleri ve Forum Fosilleri bölümlerine video eklenebilir. Video eklemek ile ilgili bilgilendirmeler ilgili bölümün bölüm kurallarında belirtilmiştir. Video içeriklerinde genel forum kuralları geçerlidir.Ayırca bölüm kuralı ihlalinde yönetici, değişiklik için uyarı verebilir, ihlal edilen forum kuralına göre yaptırım uygulayabilir. Konuyu kapatabilir. Konuyu veya mesajları kaldırabilir.

İlgili bölümler haricindeki bölümlere video eklenemez.1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 2 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 4 gün forum hesabı kapatılır.Madde 9

Forumda kişiyi (kullanıcı veya oyuncu) rencide edecek bir üslup kullanılmamalıdır. Şikayet olmasa bile genel toplum ahlakına uygun olmayan ifadeler, hakaret, cinsel içerik, argo kelimeler, imalar, noktalama işaretleri ile sansürlemeler, kısaltmalar veya mecazi anlamlarla birlikte kullanıcı isimlerinin isteyerek farklı yazılması yasaktır. Ayrıca kişiyi rencide edecek ithamlar ve imalar da bu kural dahilinde değerlendirilebilir.1. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.

2. ihlal: 2 gün forum hesabı kapatılır.

Sonraki ihlaller: 4 gün forum hesabı kapatılır.Özel Kurallar:
1- Forum ve oyun içi cezalara itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz. Bunun için Destek Sistemi kullanılmalıdır. Yöneticilerin forum üzerinden (sohbet) gönderilen özel mesajlara ya da mail adreslerine gönderilen maillere cevap vermeleri beklenmemelidir.2- Sohbet (Pm) yoluyla yapılan mesajlaşmalarda ve profilde ki duvar yazılarında genel forum kuralları geçerlidir. Bu bölümlerde de içerik raporlama kullanılabilir. İhlal durumunda ilgili ceza uygulanabilir.
3- Foruma kayıt olurken alınan isimler (nickler) forum kurallarına uygun olmalıdır. Yöneticilerin kullandığı isimlere benzer isimleri kullanmak yasaktır. Hakaret ya da eğlence amaçlı bir başka kullanıcıyı ilgilendiren isimleri kullanmak yasaktır. İhlalinde forum hesabı silinir.4- Forumda yazılan mesajların boyutları veya büyük/küçük harf kullanımı forum düzenini bozmamalıdır. Bu kural kullanılan imzalarda da geçerlidir.

-Foruma yazılan mesajların tamamı ya da bazı kelimeleri büyük harf olmamalıdır. Bu tür yazılar forumda bağırmak anlamına gelir ve bu kurala uymayan mesajlar ilgili yönetici tarafından kaldırılabilir.Bağırmak anlamına gelmeyen mesajlar ise sadece düzenlenir. Açılan konuların başlıkları da bu kurala uymalıdır. Tamamı büyük harf olan konu başlıkları ilgili yönetici tarafından düzenlenebilir.

- Foruma yazılan mesajların tamamının ya da bazı kelimelerinin veya harflerinin boyutları en fazla 18 punto olabilir.18 puntoyu geçmemelidir. Bu kurala uymayan mesajlar ilgili yönetici tarafından 10 punto olarak düzenlenebilir.
5- Forumda özendirici maddeler (alkol, sigara, uyuşturucu vb.), şiddet, kavga, kan vb.. durumlar ile ilgili yazılar ve görseller paylaşılamaz.Bu kural imza, avatar ve kullanıcı isimlerinde de geçerlidir. İhlalinde ilgili görsel veya mesaj kaldırılabilir.
6- Forum hesabı devir edilemez.
7- Forum,oyun ve destek sisteminde kullanıcılara sunulmuş kolaylıkların, diğer kullanıcıları veya yöneticileri rahatsız edecek şekilde kullanılmaları yasaktır. Bu kapsamda; destek sisteminin veya oyun/forum da ki "İçerik Raporla" butonunun gereksiz kullanımı yasaktır.8- OGame Turkey forumu ticari amaçla kullanılamaz. Ticari ya da reklam amaçlı mesajlar yazılamaz. Görseller paylaşılamaz. Linkler eklenemez. Oyun hesaplarının alımı ve satımı (ticareti) ile ilgili yazılan yazılar ve paylaşılan görseller yaptırıma tabidir. Forumda oyun hesaplarının alış-satış veya pazarlık teklifleri yasaktır. Forumda oyun hesaplarının devir veya takası ile ilgili konular açmak yasaktır.9- Bir kişiye (yönetici, kullanıcı veya oyuncu) yada genele hiçbir şekilde direkt veya dolaylı yoldan küfür edilemez. Noktalama işaretleri ile sansürleme yapılamaz. Aile değerleri dahil toplum tarafından benimsenmiş ve kutsal sayılan değerleri rencide edici mesajlar ve gerçek hayata yönelik tehditler bu kural dahilinde değerlendirilir. Ayrıca OGameTR takımında görevli hiçbir yönetici tehdit edilemez. Asılsız ithamda bulunulamaz ve direkt veya dolaylı yoldan küfür edilemez.10- Forumda kullanılan imza, avatar ve kapak fotoğrafı ile ilgili;

Forum kuralları ilgili görseller için de geçerlidir. Görsellerin sorumluluğu kullanıcıya aittir.Bir yöneticinin veya bir kullanıcının imzası, avatarı veya kapak fotoğrafının kullanılması/taklit edilmesi yasaktır. İmza, avatar ve kapak fotoğrafı forum kuralı ihlali, ilgili madde üzerinden yaptırıma tabidir.Görseller ile ilgili kurallar Görsel Tasarım bölümünde belirtilmiştir.

İhlalinde: İmza, avatar veya kapak fotoğrafını kullanma yetkileri süreli/süresiz olarak alınabilir.Yöneticiler tarafından gönderilen mesajlar, konularda yapılan uyarılar ve kural hatırlatmaları birer uyarı niteliğindedir ve kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi zorunludur.

Yukarıdaki kuralların ihlalinde; Forum Admini gerekli gördüğü anda ilgili forum hesabını süreli/süresiz kapatabilir. Profil yetkilerini kısıtlayabilir. Oyun hesaplarına müdahale edebilir.

Forumda ki cezalara yapacağınız itirazlarda OGame Turkey Destek Sistemini kullanmayı unutmayınız. Öneri ve şikayetleriniz için de bizlere OGame Turkey Destek Sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz.